Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu: 16-22 września, "Chodź z nami!"

Informujemy, iż nasza Gmina po raz 11 przystąpiła do kampanii Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (ETZT) organizowanej co roku w dniach 16-22 września.

Jest to inicjatywa Komisji Europejskiej – Dyrekcji Generalnej ds. Mobilności i Transportu, mająca na celu promowanie zrównoważonego transportu w miastach i gminach oraz zmianę zachowań mieszkańców. W 2019 roku hasło kampanii –  „Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy” – kładzie nacisk na aktywne środki transportu indywidualnego oraz korzyści, jakie mogą one przynieść naszemu zdrowiu i środowisku. Slogan „Chodź z nami!” zachęca do aktywności i przełamania codziennej rutyny siedzącego trybu życia, zwłaszcza podczas codziennych podróży, przyczyniając się do kształtowania prozdrowotnych i proekologicznych zachowań mieszkańców oraz promuje zrównoważony rozwój transportu w miastach i gminach, a także zmianę zachowań mieszkańców.

Burmistrz Błonia zwrócił się do błońskich szkół i przedszkoli z prośbą o wzięcie udziału w dniach 16-22 września b.r. w w/w kampanii.

Propozycje w powyższym temacie to: przeprowadzenie pogadanek o różnorodnych korzyściach zrównoważonego transportu, zrobienie gazetek szkolnych, prac plastycznych, wywiadów itp. działań.

W ramach corocznej kampanii w dniu 22 września organizowany jest Dzień Bez Samochodu. W związku z tym zachęcamy wszystkich do rezygnacji w tym dniu z samochodów na rzecz chociażby pieszych wycieczek, rowerów, bądź korzystania ze zbiorowych środków transportu dostępnych w naszej gminie.

Więcej informacji i materiałów do pobrania na stronie www.mobilityweek.eu oraz na stronie Ministerstwa Środowiska i Ministerstwa Infrastruktury.

Do pobrania:

Broszura informacyjna (plik pdf 9,9 MB)

Koorynator lokalny,
    Agnieszka Osówniak